Od września Klienci Cinkciarz.pl, popularnego kantoru internetowego, zgłaszają problemy z opóźnieniami w realizacji transakcji wymiany walut.

Przedłużające się oczekiwanie na własne pieniądze, w kontekście medialnych doniesień o wyzbywaniu się majątku przez członka zarządu spółki zmusza do pytań o kondycję spółki i działania które poszkodowani mogą podjąć w celu zabezpieczenia swoich środków.

Choć spółka zrzuca winę na Banki, które miały „systematycznie i celowo blokować środki finansowe” spółki, “przetrzymując ponad 1,4 mld zł w różnych walutach” to jednak tego rodzaju wyjaśnienia budzą wątpliwości w kontekście wcześniejszych komunikatów spółki, z których wynikało, że przyczyną opóźnień są usterki techniczne, a ten „techniczny” problem zostanie rozwiązany najpóźniej do końca października.

Pomimo upływu tego terminu sytuacja nie uległa poprawie. Zamiast tego w mediach pojawiły się informacje o wyzbyciu się poprzez darowiznę przez członka zarządu Cinkciarz.pl dwóch należących do niego nieruchomości, ale także przekazaniu w formie darowizny udziałów w Conotoxia Holding sp. z o.o.,  fundacji rodzinnej czy decyzji KNF w sprawie cofnięcia zezwolenia na świadczenie usług płatniczych przez Conotoxia sp. z o.o. – spółkę z grupy kapitałowej Conotoxia Holding sp. z o.o.

Działania Prokuratury Regionalnej w Poznaniu

Niezależnie od tego o wszczęciu postępowania w sprawie poinformował Prokurator Krajowy, który powołał w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zespół prokuratorów do prowadzenia śledztwa dotyczącego działalności kantoru internetowego.

Śledztwo, prowadzone pod sygnaturą akt 2007-2.Ds.21.2024, skupi się na analizie transakcji finansowych przeprowadzanych przez serwis, które mogły finansować działalność operacyjną grupy kapitałowej C.H. sp. z o.o. W związku z tym zespół śledczy będzie badać, czy doszło do przestępstwa określonego w art. 286 § 1 Kodeksu karnego (oszustwa na szkodę Klientów) , a także innych potencjalnych deliktów.

Wszyscy poszkodowani, mogą i powinni zgłaszać się do prokuratury ze wskazaniem ww. sygnatury.  

Propozycja ugodowa Cinkciarza

Poza oskarżeniami formułowanymi wobec Banków, ale i KNF, jedyną aktywnością Cinkciarz zawierającą jakieś stanowisko wobec sytuacji tysięcy jego użytkowników jest informacja, że przygotował rozwiązanie dla klientów poszukujących dodatkowego zabezpieczenia, którym proponuje zawarcie ugody. Ma ona polegać na uzgodnieniu wspólnego terminu wypłaty środków w zamian za gwarancję zwrotu całości środków oraz odsetek (wyższych od ustawowych)  za okres oczekiwania.

W kontekście dosyć oczywistego charakteru roszczeń klientów Cinkciarza zwracamy uwagę, że przystąpienie do takiej ugody ocenie będzie wiązało się z pozbawieniem możliwości podjęcia działań prawnych zmierzających do wyegzekwowania środków
w okresie, którego dotyczyć będzie ugoda w zamian za wynagrodzenie, w postaci odsetek.

Zważywszy jednak na napływające informacje dotyczące spółki, wykonanie tego zobowiązania przez Cinkciarz.pl budzi daleko idące wątpliwości, a pozbawia Klientów możliwości działania tu i teraz.

Pomoc prawna dla Klientów

Jako kancelaria specjalizująca się w sporach z instytucjami finansowymi zapewniamy wsparcie w sporze z Cinkciarz.pl.

Proponowany przez nas model postępowania obejmuje przede wszystkim:

1.   Skierowanie wniosku o zabezpieczenie roszczenia poprzez zajęcie rachunków  bankowych Cinkciarza;

2. Skierowanie wniosku egzekucyjnego;

3. W przypadku gdyby w terminie dwóch tygodni od wydania postanowienia, Cinkciarz.pl nie wypłacił dobrowolnie kwoty objętej zabezpieczeniem (i zajętej przez komornika) , złożenie pozwu o zapłatę;.

W celu uzyskania konsultacji, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerami:

+ 48 517 286 654

+48 733 227 195

lub do kontaktu mailowego pod adresem:  cinkciarz@szymanskiwyjatek.pl

 

Poznaj nowe możiwości

Odpowiemy ASAP

Not readable? Change text. captcha txt