Dział włoski

Prawo włoskie

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną klientów włoskojęzycznych. Doradzamy w transakcjach z udziałem włoskiego kapitału, prowadzimy spory sądowe na rzecz włoskich klientów, a także zapewniamy wsparcie prawne prowadzonej działalności gospodarczej.
Kancelaria współpracuje z włoskimi kancelariami adwokackimi i zapewnia również polskim Klientom pomoc prawną na terenie Włoch, niezależnie od wymaganej dziedziny prawa.

W ramach działu włoskiego pomagamy również włoskim osobom fizycznym w sprawach karnych, cywilnych, w tym rodzinnych obejmującym m.in. sprawy rozwodowe i alimentacyjne.

Działem włoskim kieruje adwokat Michał Wyjatek władający biegle językiem włoskim. W swojej dotychczasowej praktyce świadczył usługi prawne na rzecz włoskich Klientów, m.in. z branży przemysłu spożywczego, elektronicznego i medycznego.

Adwokat Michał Wyjatek odbył roczne stypendium na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Genui, a następnie kilkumiesięczny staż w jednej genueńskich kancelarii adwokackich. Absolwent Centrum Prawa Włoskiego i Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie w Katanii. Autor publikacji z zakresu włoskiego prawa upadłościowego.

Kancelaria prowadzi włoskojęzyczną stronę internetową www.avvocatipolonia.it

Przykładowe projekty zrealizowane przez kancelarię:

  • przeprowadzenie transakcji nabycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z branży gastronomicznej z kapitałem włoskim;
  • przeprowadzenie analizy założenia spółki córki na terenie Włoch dla polskiej spółki z branży chemicznej;
  • analiza możliwości powrotu do Polski dziecka uprowadzonego przez rodzica na terytorium Włoch, w trybie Konwencji Haskiej dotyczącej cywilnych aspektów uprowadzenia dziecka za granicę;
  • współprowadzenie z włoską kancelarią adwokacką postępowań windykacyjnych na terenie Włoch;
  • reprezentowanie obywatela Włoch w postępowaniu rozwodowym przed sądem w Polsce z zastosowaniem materialnego prawa włoskiego;
  • prowadzenie spraw o zapłatę na terenie Polski na rzecz włoskich podmiotów gospodarczych.
Poznaj nowe możiwości

Odpowiemy ASAP

Not readable? Change text. captcha txt