Pomoc prawna dla start-upów

Pomagamy naszym klientom przy umowach inwestycyjnych i prowadzeniu start-upów

Kompleksowo obsługujemy procesy inwestycyjne w start-upach

Prowadzisz start-up?
Szukasz pomocy prawnej w relacji z inwestorem?

Pomożemy Ci.

POMOC
PRAWNA DLA
START-UPÓW

Jako jedna z niewielu kancelarii oferujemy profesjonalne doradztwo i kompleksową obsługę prawną dla start-upów.

Wspieramy od strony prawnej start-upy w zakresie formowania relacji z funduszami inwestycyjnymi, w szczególności w ramach programów realizowanych przy użyciu środków pochodzących z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskiego Funduszu Rozwoju.

Często spotykanym problemem jest brak świadomości twórców start-upów w zakresie prawidłowego ułożenia relacji z funduszem typu venture capital. To zderzenie początkującego przedsiębiorcy z doświadczonym inwestorem wymaga profesjonalnego wsparcia prawnego. Nieświadoma akceptacja warunków narzuconych przez inwestora może prowadzić do daleko idących niekorzystnych konsekwencji, włącznie z utratą udziałów w spółce.

Z tego względu, w imieniu strupów negocjujemy warunki wsparcia kapitałowego w szczególności: porozumienia o zachowaniu poufności (NDA), term-sheety oraz umowy inwestycyjne. Odpowiednio zabezpieczamy interesy start-upów przy stosowanych przez fundusze klauzulach drag-along, tag-along, vestingu udziałowego, wyłączności operacyjnej czy zakazu konkurencji.

Zapewniamy wsparcie związane z funkcjonowaniem powstałej spółki na każdym etapie jej dalszego rozwoju. Zabezpieczamy autorskie prawa majątkowe, tworzymy umowy z podwykonawcami, negocjujemy kontrakty handlowe, a także przygotowujemy spółkę do debiutu giełdowego.
Do grona naszych klientów należą przedsiębiorcy z branży technologicznej, informatycznej, energetycznej, a także producenci suplementów diety.

Pomoc prawna start-upów

Zrealizowane projekty:

Reprezentacja Klientów w negocjacjach z funduszem typu Bridge Alfa, w zakresie inwestycji z użyciem środków pochodzących z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Tworzenie relacji prawnych łączących udziałowców w spółce prowadzącej działalność w zakresie wydawania i produkcji gier komputerowych;
Tworzenie regulaminu nabywania udziałów przez kadrę menedżerską w ramach programu option-pool;
Audyt praw własności intelektualnej w zakresie stosowania przez producenta oprogramowania zewnętrznych bibliotek opartych na licencjach Apache, GPL, LGPL czy MIT.
Stworzenie anglojęzycznych warunków licencyjnych na korzystanie z programu komputerowego;
Audyt umów zawartych przez klienta z programistami pod kątem przenoszenia przez nich autorskich praw majątkowych;
Opracowanie i negocjowanie warunków umowy na wdrożenie systemu informatycznego;
Opracowanie i negocjowanie umowy na przeniesienie autorskich praw majątkowych do gry komputerowej – aplikacji mobilnej;
Opracowanie umowy na stworzenie aplikacji do odtwarzania plików muzycznych;
Opracowanie umów agencyjnych i handlowych na dystrybucję gry komputerowej służącej do nauki programowania;
Prowadzenie negocjacji z wiodącym wydawnictwem edukacyjnym w Polsce w zakresie prowadzenia szkoleń z nauki programowania z użyciem oprogramowania naszego klienta;
Audyt umów przeprowadzony dla skandynawskiej sieci hoteli w zakresie korzystania z praw autorskich do utworów muzycznych;
Negocjowanie i opracowanie umowy na przeniesienie autorskich praw majątkowych do urządzenia i oprogramowania z branży fitness & wellness;
Reprezentowanie dystrybutora sprzętu audio w sprawie przeciwko organizacjom zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, o udzielenie informacji i zapłatę opłaty reprograficznej.

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Adwokat Michał Wyjatek

Kontakt bezpośredni:

Poznaj nowe możiwości

Odpowiemy ASAP

Not readable? Change text. captcha txt